close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • REJESTRACJA POBYTU W PAKISTANIE

 • 6 sierpnia 2015

  W związku z obecną sytuacją bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Pakistanu zachęcamy do rejestrowania się przed wyjazdem w systemie Odyseusz. Znacznie ułatwi to działanie Konsula RP w przypadku sytuacji nadzwyczajnej.

  Od dnia 7 października 2015 r. rozpoczęła działanie nowa platforma rejestracji podróży „Odyseusz”, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących Polaków w sytuacjach kryzysowych. Nowy portal jest przeznaczony zarówno dla podróżujących i mieszkających za granicą Polaków. Jest dostępnych pod adresem: https://odyseusz.msz.gov.pl/

  Nowe funkcje systemu to:

  1) Powiadomienia

  W sytuacjach kryzysowych osoby zarejestrowane otrzymają (mailowo lub sms-em) informacje o zdarzeniach, których nie można przewidzieć w chwili wyjazdu, np. różnego rodzaju kataklizmy, wypadki drogowe, zamachy terrorystyczne, nieoczekiwane zamieszki lub rozruchy, a nawet konflikty zbrojne itp.

  2) Wersja mobilna

  Portal jest również dostępny w wersji na urządzenia mobilne. Dzięki temu łatwiej można się po nim poruszać. Można szybko zgłosić podróż nawet w ostatniej chwili, np. na lotnisku przed wylotem a także już w trakcie pobytu za granicą.

  3) Newsletter

  „Odyseusz” umożliwia także otrzymywania tzw. Newslettera. Zawiera on m.in. najświeższe informacje z miejsca aktualnego pobytu.

  4) Różne sposoby rejestracji

  Osobom, które przebywają za granicą dłużej niż 6 miesięcy lub często podróżują poleca się założenie własnego konta, które umożliwi modyfikację swoich danych kontaktowych, łatwiejsze zgłaszanie kolejnych podróży. Wszystkie osoby, które założą konto w systemie „Odyseusz” otrzymają e-mail potwierdzający ten fakt, a także będą otrzymywać regularne (coroczne) przypomnienia o konieczności aktualizacji swoich danych osobowych i kontaktowych. W przypadku zignorowania takiego wezwania konto zostanie automatycznie usunięte. Osobom, które sporadycznie wyjeżdżają za granicę zaleca się proste zgłoszenie, bez zakładania profilu.

  5) Zabezpieczona prywatność oraz ochrona danych osobowych

  Portal jest bezpłatny. Założenie konta i zgłoszenia podróży odbywają na zasadzie całkowitej dobrowolności. Funkcjonalności nowego portalu nie naruszają prywatności obywateli, są wyłącznie przewidziane do udzielania ewentualnej opieki i pomocy, jeśli będzie taka potrzeba. Dane osobowe są z portalu automatycznie usuwane po 14 dniach od zakończenia podróży, lub najpóźniej po 365 dniach dla osób dłużej przebywających w danym kraju.

   

   
   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: